Muradiye Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Detone
Detone

SORU DUVARI... Evet var mı Güncel adına 'Soru Duvarı'na yazılmak üzere sorusu olan..., Mutlaka Vardır biliyorum, hemde çoook. :) 1210
Erkek Terazi
Sıçan
Doğum tarihi : 24/09/84
İş/Hobi : RECEPTION /FutßoL Müziq Araßa
Bilgi :
Muradiye Forum Bilgi Paylaşım PlatformuUyarı : SORU DUVARI... Evet var mı Güncel adına 'Soru Duvarı'na yazılmak üzere sorusu olan..., Mutlaka Vardır biliyorum, hemde çoook. :) 111010
Rep Gücü : 0
Rep Puan : 0
http://WwW.MuradiyeForum.Net

SORU DUVARI... Evet var mı Güncel adına 'Soru Duvarı'na yazılmak üzere sorusu olan..., Mutlaka Vardır biliyorum, hemde çoook. :) Empty SORU DUVARI... Evet var mı Güncel adına 'Soru Duvarı'na yazılmak üzere sorusu olan..., Mutlaka Vardır biliyorum, hemde çoook. :)

C.tesi Kas. 29, 2008 5:04 am
Burada soru Duvarı’na “Soruların Everesti” olarak bakabilirsiniz.
Amerika’daki 750 dolayındaki müzeden biri olan Boston’daki Bilim Müzesi’ni (Museum of Science) gezenler, onlarca bölümden biri Soru Duvarı’nı görmeden, not almadan geçmiyorlar.

Benzerlerini “Google”da, NTV ekranlarında gördüğümüz 15-20 soru, geniş bir duvar yüzeyinde, iri puntolarla yer alıyordu. Bunlardan birkaçı şöyleydi: “İnsanlar neden farklı diller konuşur?, Gökyüzü neden mavi? Okyanus ne kadar derin? Bir evdeki bütün musluklardan akan su aynı mıdır? Dünya’nın yaşı kaç? Atalarımız ne yerlerdi? Kuşlar uçmayı, göç etmeyi nasıl öğreniyorlar? Hangisi daha çok: Kumsaldaki kum taneleri mi, gökyüzündeki yıldızlar mı?..”

Gördüğünüz gibi bu sorular çok yalın olsalar da yanıtlamak için, doğa ve toplum olaylarını kavramak, anlamak, algılamak, düşünmek gerekiyor...

Başlıyalımmı...

SORULARIM...

1. - Nüfusumuzun 9.8’i işsiz. Ve soruyor: Ne zaman iş sahibi olacağım?
2. - 1 milyon aç insanımız soruyor: 6 yıldır açlar da büyüyor; büyümemiz böyle mi sürecek?
3. - 20 milyon yoksul insanımız soruyor: Hani bir yılda yoksulluk sona erecekti? 6 yıl yetmedi mi?

Saygılar...
megane