Muradiye Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cambaz
cambaz

Müfettiş Yardımcılığı Sınavı8 910
Erkek Yengeç
Ejderha
Doğum tarihi : 28/06/88
İş/Hobi : elektrik
Bilgi :
Muradiye Forum Bilgi Paylaşım PlatformuRep Gücü : 0
Rep Puan : 0
http://muradiyeforum.net

Müfettiş Yardımcılığı Sınavı8 Empty Müfettiş Yardımcılığı Sınavı8

Cuma Kas. 28, 2008 12:41 pm
Bizi iki gruba ayırıp deponun içinde, yer hizasında yapılmış balkonlara çıkarttılar. Oradan �Fiziki Temas� sınavını izlemeye başladık. Depo değil daha doğrusu dev bir ambardı burası. İsimler okunuyor kutuların yanına giden zannımca kolileri kaldıramayacak gibi gözüken adaylara sınav komisyonu bir şeyler soruyordu. Şöyle böyle konuşulanları duyabiliyorduk. Evet sesler geliyordu.Kimi adaylara kutuları kaldırıp kaldıramayacağı soruluyordu. Koridorda beklerken dikkatimi çeken zayıfmı zayıf bıyıklı tipe gözüm takıldı. Zavallı dedim içimden değil oradaki kutuları bir kalemi bile kaldırmaktan acizdi. Kadın bileği gibi incecik bilekleri vardı. Kadın demişken şu minyon tipli kız hani benim bu bıyıklı zayıf tipin yanaşıpta bir şey söylediği o kıza ne demeliydi bırakın bu kolileri taşımayı şu an deponun ortasında açık olan pervanenin acilen kapatılması lazımdı yoksa maazallah bu kızcağız pervanenin rüzgârıyla kâğıt gibi uçup tavana yapışabilirdi. Ha bu arada bıyıklının adı Sabriymiş. Kulağıma çalınınca öğrendim ismini. Adı gibi sabırlı bir adam belli ki. Bana gelince en ufak bir endişem bile yoktu. Evet lise yıllarımda, fakültede okurken harç parasını çıkartmak için ara sıra amelelik yaptığım olurdu. Belime ve bileğime kuvvet işçilik mazimizde vardı. Eve gelen kömürü,odunu,ağır eşyaları da hep bana taşıtırlardı gel de bir işe yara der gibi. Tüm bu işlerden kalan kas kuvvetim yeterde artardı bu işe. Aklıma şimdiden zafer sarhoşluğunun verdiği keyifle bir şiir gelmişti, ne diyordu şair `Yokum arkadaş kafanı banmakla varılan hayatın tadına` sonrası güç kuvvet ve bilekmiydi neydi işte. Sınavdan önce sınav komisyon başkanının açıklamalarını düşündüm de� komikti.
-Beyler bayanlar, iyi bir devlet malzeme ofisi müfettişi olmanın yolu kolilerle baş etmekten çıkar. Biz bir koliyi kaldıramadığı için devleti ne zararlara sokan müfettişler gördük. �Ne bu kardeşim madem böyle bir şey yapılacak gidin kırkpınardan pehlivan seçin� diyenlerinizde olabilir ama bizim aradığımız kafa ve bilek gücüdür. Siz verilen kağıdı imzalamayan, itirazı olan bu sınava girmeyebilir. Herkesin ad ve soyadı,TC kimlik numarasıyla birlikte kaldıracağı kolinin üstüne yazıldı,gördünüz binaenaleyh,filvaki efendiler�
Depoda tıs yoktu. Ne oluyor yahu nutuğamı başlayacaktı bu adam yoksa durup dururken. Ama birden boğazını temizleyip kendini toparladı. Kimbilir ne özlemleri ne hasretleri vardı içinde. Konuşmasına devam etti;
-Bütün kolilerin cinsi ve evsafı değişik olmakla birlikte ağırlıkları aynıdır. Bayanlara bile iltimas geçilmemiştir � dedikten sonra önümüze getirilen kağıtları alel acele hemen imzalayıverdik. Görevliler bu kağıtları toplayıp kolilerin üstündeki isimleri kontrol ettiler ve sınav süresince de ara sıra kontrole devam ettiler.Bir şeyler dönüyordu ama anlayamamıştık. Tek tek çağrılıyorduk. İlk çağrılan aday koliyi kaldırıp koyarken ya da içlerindeki malzemeyi çıkartıp sayarken pek başarılı değildi zaten sonradan da anlaşıldı ki yanlış koliyi kucaklamış. Sınav komisyon başkanı çok sinirlendi bu duruma nedense. Aday heyecandan karıştırmışım filan dese de dinlemedi. �Daha ne yapabiliriz� gibi laflar etti. Herhalde kolileri dağıtıp dökmeden açıp sayabilen müfettiş yardımcısı arıyorlardı. Doğruya, teftişte sayılacak mal kolide mi değil mi? Kaç tane var içinde, nasıl teftiş edeceksin?