Muradiye Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cambaz
cambaz

Ablasının havaya fırlattığı bebek, yere düşünce öldü 910
Erkek Yengeç
Ejderha
Doğum tarihi : 28/06/88
İş/Hobi : elektrik
Bilgi :
Muradiye Forum Bilgi Paylaşım PlatformuRep Gücü : 0
Rep Puan : 0
http://muradiyeforum.net

Ablasının havaya fırlattığı bebek, yere düşünce öldü Empty Ablasının havaya fırlattığı bebek, yere düşünce öldü

Ptsi Kas. 24, 2008 4:26 pm
Ablasının havaya fırlattığı bebek, yere düşünce öldü Sontur01

Ablasının havaya fırlattığı bebek, yere düşünce öldü

Murat KİBRİTOĞLU-Tahsin C. ÜLKER/ADANA, (DHA)

ADANA’da 5 aylık Nafize Altan, kendisini severken havaya atıp tutan 9 yaşındaki ablası A.'nın kucağından düşüp, beyin kanaması geçirmesi sonucu öldü.
Olay, Barış Mahallesi 16 sokakta oturan 2 çocuklu Altan ailesinin evinde meydana geldi. Zeki ve Ümmühan Altan çifti, gece geç saatlerde yüzünde morarma oluşan ve sürekli kusan minik kızları Nafize’yi Adana Numune Hastanesi’ne götürdü. Başında kırık saptanan ve beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Nafize, çabalara rağmen kurtarılamadı. Doktorların ölümünü şüpheli bulması üzerine otopsi yapılması kararlaştırılan Nafize’nin cesedi Adli Tıp Kurumu morguna konuldu.
Narenciye bahçesinde çalışan tarım işçisi baba Zeki Altan, bebeklerinin ölümü üzerine 9 yaşındaki kızı A. ile konuştu. A.A., dün akşam üzeri kardeşini kucağı alıp, severken, havaya attığı yakalayamayınca yere düşürdüğünü söyledi. İlköğretim okulu 2’nci sınıf öğrencisi A.'nın, korkup, bu olayı ailesinden gizlediği anlaşıldı. Savcılık soruşturmayı sürdürüyor.

TOPRAĞA VERİLDİ
Nafize Altan’ın cenazesi otopsi sonrası ailesine teslim edildi. Cenazesi Barış Mahallesi’ndeki evlerine götürülen Nafize için, aynı mahalledeki Engel Cami’de cenaze namazı kılındı. Cenaze daha sonra Karaisalı İlçesi’ne bağlı Söğütlü Köyü’ne götürülerek toprağa verildi. Zeki Altan, “Akşam işten geldim. Herhangi bir farklılık yoktu, iyiydi. Ancak, saat 22.00 sıralarında kusmaya başladı. Ben de mahallemizdeki polikliniğe götürdüm. Bana, ‘havale geçirmiş önemli bir durumu yok. İdrar örneği almaya çalışın’ deyip gönderdiler. Evde iyice fenalaşınca hastaneye götürdüm. Ama kurtarılamadı. Polikliniktekiler beni doğrudan hastaneye yönlendirmiş olsaydı belki çocuğum yaşıyor olacaktı'' dedi.

Ümraniye'de psikolojik rahatsızlığı bulunduğu öne sürülen Serpil Atlas 6 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldürdü. Oğlunun cesedini parçalara ayıran anne daha sonra polisi arayarak teslim oldu. Ümraniye İkbal Caddesi'nde önceki gece cinnet getiren Atlas (29), oğlu Mertcan'ı bıçaklayarak öldürdü. Oğlunun cesedini parçalara ayıran anne, daha sonra iş arkadaşları ve polisi arayarak durumu anlattı. Yapılan incelemede, küçük çocuğun boğazının kesildiğini, defalarca bıçaklandığını ve kalbi ile iç organlarının çıkartıldığı belirlendi. Telekom'da çalışan ve psikilojik rahatsızlığı bulunduğu için emekliliğini isteyen Atlas'ın, 6 ay önce eşi Yahya Filiz'den boşandığı belirtildi.
Olayı duyar duymaz karakola gelen Filiz, oğlunun velayetini almak için başvuruda bulunduğunu söyledi. Eski eşinin manik depresif olduğunu iddia eden Filiz, velayet konusunda başarılı olamadığını da kaydetti. Atlas, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderilirken, küçük çocuğun cesedi ise Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.